Zlot fanów kultowego serialu Ranczo

Historia miłości Kusego i Lucy, kręte ścieżki kariery wójta wsi Wilkowyje oraz życiowe perypetie, na które rozwiązań szuka się w oparciu o poradę plebana, znane są niemalże każdemu Polakowi. Serial „Ranczo” bez wątpienia podbił serca widzów na niespełna dekadę. 15 sierpnia wieś Jeruzal pod Warszawą przeżyła swój prawdziwy renesans za sprawą I Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Serialu „Ranczo”.

Mieszkańcy wsi witają przybyłych fanów 

Od premiery ostatniego odcinka serialu „Ranczo” minęło już prawie sześć lat. Pomimo upływu lat i braku większych szans na kontynuację, serial TVP nadal cieszy się ogromną popularnością. Widać było to już na samym wjeździe. Ostatnie kilkaset metrów drogi prowadzącej na sławny rynek przed sklepem zastawione było samochodami po obu stronach jezdni. Sytuacja wyglądała tak samo z każdej strony wsi. Turyści mogli zrobić zakupy na lokalnych straganach, a w dwóch sklepach spożywczych kupić kultowego Mamrota i pamiątki z serialu. Na scenie oprócz Piotra Pręgowskiego pojawili się m.in. zespół Chałasy, Orkiestra Dęta Mrozów oraz przeprowadzono konkurs wiedzy na temat „Rancza”. Na jednym ze stoisk lemoniadę można było kupić od serialowego Jaśka Solejuka i jego kolegów.

Gwiazda wydarzenia 

Bohaterem imprezy bez wątpienia został okrzyknięty Piotr Pręgowski, który w „Ranczu” odgrywał rolę Pietrka. Postać wokalisty disco polo pokochali widzowie w całej Polsce. Aktor podczas zlotu wykonywał na scenie piosenki ze swojego repertuaru. Na początku miało być to sentymentalne przypomnienie topowych piosenek z serialowych odcinków, jednakże widownia poczuła klimat na tyle mocno, iż zabawy taneczne trwały do późnych godzin nocnych. 

Prawdziwe Wilkowyje Fani tłumnie ruszyli zwiedzać wieś, chcąc na własne oczy zobaczyć znane z serialu budynki. Największą popularnością cieszył się sklep Więcławskiej oraz kościół. Obok budynku sakralnego zainteresowanie wzbudzała też plebania, która od czasu serialowych zdjęć bardzo się zmieniła i w tym momencie zdecydowanie wymaga renowacji. Remont przeszedł za to budynek przychodni, w której pracował dr Wezół. W rzeczywistości to własność gminy Mrozy i nigdy nie było tam ośrodka zdrowia. Efekty prac nie ucieszyły przechodzących obok fanów serialu. Wielu z nich stwierdziło, że odmalowanie elewacji i usunięcie z działki drzew sprawiły, że klimat lokacji przepadł. W samym Jeruzalu odwiedzić można jeszcze punkt apteczny, budynki starej i nowej szkoły, stary dom Witebskiego oraz siedzibę PPU. Będąc w Jeruzalu warto udać się również do oddalonego o kilka kilometrów Latowicza. To właśnie tam znajduje się budynek urzędu gminy, który niejednokrotnie pojawiał się w „Ranczu”. Stamtąd odwiedzić można jeszcze dom wójta Kozioła, który jest położony kilka minut jazdy samochodem od urzędowej lokacji. Zjazd fanów w Jeruzalu pokazał więc doskonale, iż Ranczo to nie tylko serial, ale niesamowite „zjawisko” które łączy ludzi i pokolenia.

Dodaj komentarz