Wydziałowe Oskary, czyli wyjątkowa noc na WNPiD

Dawno dawno temu… a dokładnie trzy lata temu, 14 maja 2019 roku, na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa odbyła się ostatnia edycja niesamowitego wydarzenia, jakim jest Wielka Gala.

Jest to wyjątkowa noc, ponieważ zrzesza ona studentów, jak również prowadzących zajęcia pracowników wydziału. Wydarzenie to miało długą przerwę, która związana była z pandemią koronawirusa. Przez to wielu studentów nie wie, czym dokładnie jest ten szczególny wieczór.

Krótko na temat Wielkiej Gal

Wielka Gala jest wydarzeniem, na którym nagradzani są wydziałowi pracownicy. To właśnie na tej uroczystości studenci mogą poczuć się jak gwiazdy na rozdaniu nagród, a dodatkowo współtworzyć je oraz mieć wpływ na to, kto zwycięży w poszczególnych kategoriach. To czas świętowania i zabawy. Należy pamiętać, że po oficjalnym otwarciu oraz nagrodzeniu pracowników nadejdzie pora na szampańską, zaczarowaną zabawę taneczną. W tym roku ponownie odbędzie się licytacja charytatywna. Pieniądze ze sprzedaży trafią na rzecz stowarzyszenia „Warto Razem”. Dzięki tej współpracy zdecydowano o wsparciu wybranego celu, jakim jest pomoc dzieciom i sierotom pokrzywdzonym przez wojnę.

Formalne wymagania uczestniczenia w Wielkiej Gali

By uczestniczyć w wydarzeniu wystarczy, że studiujesz na WNPiD oraz w dniu wydarzenia okażesz swoją legitymację studencką. W przypadku, gdy chcesz zabrać ze sobą osobę, która nie studiuje na wyżej wymienionym wydziale, wystarczy, że zapiszesz ją na wkrótce udostępnioną na stronie wydarzenia gali ankietę. Trzeba jednak pamiętać, że do dyspozycji jest wyłącznie 100 miejsc, które z pewnością szybko się zapełnią. Każdy z uczestników Gali będzie mógł wejść od godziny 17:30 wyłącznie do 21, a oficjalne rozpoczęcie nastąpi o godzinie 18:00.

Bajkowe nominacje

W tym roku organizatorzy zapraszają nas na bajkową przygodę, która z pewnością zaskoczy nas atrakcjami, jak również magicznym nastrojem. Studenci mieli możliwość zagłosowania oraz zaproponowania laureatów w następujących 8 kategoriach: najzabawniejszy prowadzący, pasjonat, ikona stylu, przyjaciel studenta, najlepszy dydaktyk, doktoranci, wydziałowa kosa, niewidzialni bohaterowie. W ten sposób mogą zostać doceniani nie tylko prowadzący zajęcia, lecz również inni pracownicy naszego wydziału.

Jakich atrakcji możemy spodziewać się na wydarzeniu?

Gala niewątpliwie w tym roku zaskoczy nas swoją wyjątkową atmosferą, która przeniesie nas na moment do przeszłości. Mimo bajkowej scenerii nie zabraknie rozłożonego czerwonego dywanu, po którym będzie mógł się przejść każdy z uczestników. Dodatkowo w celu upamiętnienia tych zaczarowanych chwil będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia na ściance.  

Obowiązujący dress code

Wielka Gala jest eleganckim wydarzeniem, na którym obowiązuje również taki strój. Pamiętajmy więc, by poważnie podejść do wyboru swoich stylizacji. Mile widziane są suknie balowe, garnitury oraz wszelkiego rodzaju stroje galowe. Z założenia Wielka Gala to wyjątkowe i jedyne takie coroczne wydarzenie, gdzie możemy ubrać się tak, by poczuć się, jak sławne osoby na wydarzeniach takich jak np. rozdanie Oscarów. 

Poprzedni zwycięzcy nagród

W historii wydziału mieliśmy już sześć edycji Wielkiej Gali. Poprzednie tematy przewodnie oscylowały wokół: świata Harry’ego Pottera, polskiego kina i telewizji oraz filmów XX wieku. Przyznane przez studentów nagrody trafiły między innymi do następujących prowadzących: prof. Doroty Piontek, mgr. Macieja Świstonia, prof. Krzysztofa Hajdera, prof. Piotra Pawełczyka, inż. Piotra Jabłońskiego, prof. Iwetty Andruszkiewicz, a także dr. Jacka Raubo.

Jesteś studentem WNPiD i chcesz stać się częścią tego wydarzenia? Przyjdź 17 maja na wydział i sprawdź, kto w tym roku zostanie laureatem Wielkiej Gali.

Dodaj komentarz