Tej historii bieg… pojawi się w Teatrze Muzycznym w Poznaniu! – zapowiedź spektaklu ,,Piękna i Bestia’’

,Tej historii bieg… stary jest jak świat. Obce dusze dwie, wnet coś zmienia się, nie wiadomo jak…’’ to najpopularniejszy wers tytułowej piosenki ,,Pięknej i Bestii’’, która od lat podziwiana jest w zagranicznych teatrach muzycznych.

Teraz spektakl pojawi się również w Polsce, a to za sprawą Teatru Muzycznego w Poznaniu, na którego scenie Piękna zatańczy z Bestią już 25 lutego 2023 roku. 

Niesamowitym jest doczekać się po latach polskiej adaptacji pięknej bajki znanej każdemu dziecku z Disneya. Muzyka Alana Menkena, piosenki Howarda Ashmana i Tima Rice’a oraz libretto Lindy Woolverton w tłumaczeniu Małgorzaty Ryś pojawią się w poznańskim Teatrze Muzycznym przy ul. Niezłomnych już pod koniec lutego. 

Jego najbardziej rozpoznawalni aktorzy: Urszula Laudańska i Joanna Rybka-Sołtysik w roli Belli, Patryk Bartosiewicz, Kamil Drozd i Rafał Szatan w roli Bestii, Paweł Kubat i Jakub Rajman w roli Gastona oraz Anna Lasota, Dagmara Rybak czy Przemysław Łukaszewicz i kilku innych sprawią, że animowana historia o Pięknej i Bestii ożyje. 

To piękna opowieść o młodym księciu zaklętym w ciele bestii, który musi odnaleźć prawdziwą miłość, by uwolnić się od rzuconego na niego czaru. Czas goni go jednak nieubłaganie, bo gdy z ofiarowanej przez czarodziejkę róży opadnie ostatni płatek, złego uroku nie będzie dało się już odwrócić. ,,Piękna i bestia’’ to historia o grze z czasem, której głównym motywem jest miłość. W wirze wydarzeń i załamania księcia oraz zaklętych w przedmioty mieszkańców jego zamku (Pani Imbryk, świecznik Płomyk i Madame de Garderobe)  pojawia się śliczna i mądra Bella, lecz również nikczemny Gaston. Jak twierdzi twórca zamieszczonego na stronie teatru opisu wystarczy przyjść na najbardziej magiczny spektakl wszechczasów, by oderwać się od szarej codzienności. 

Z pewnością warto to sprawdzić, bo spektakl nie jest długi, a ceny nie odstraszają – bilety można nabyć na stronie teatru już od 40 złotych. Nie dajcie się prosić i spróbujcie zatańczyć walca razem z bajkową parą…

Źródło zdjęcia: https://teatr-muzyczny.pl/spektakle/piekna-i-bestia/296

Dodaj komentarz