Romantyziara w wydaniu WaluśKraksaKryzys, czyli poznański koncert promujący romantyczny styl życia

Październik to miesiąc trasy promującej romantyczny styl życia przez WKK. Trasa swoją misją objęła również Poznań. 15 października w lokalu Scena Na Piętrze miał bowiem miejsce niesamowicie romantyczny koncert. WaluśKraksaKryzys, jak sam określa na swoim Facebooku, to poezja śpiewana na petardzie – tak też mogłoby brzmieć podsumowanie poznańskiego występu artysty.

WaluśKraksaKryzys, czyli tak właściwie kto?

Jak można przeczytać na oficjalnej stronie artysty, WaluśKraksaKryzys to po prostu Waluś pod trzema postaciami. Aktualnie koncertują z nim również Łukasz Kastelik, Ryszard Czernecki, Bartosz Jędrecki i Kuba Tokarz. Za dźwięk odpowiada za to Maciej Frycz.

Na poznańskim koncercie pojawił się również Błażej Król. Waluś pochwalił się na Facebooku, że artysta napisał do niego maila, by razem wykonać na scenie romantyczny singiel. Tak też się stało. Było to bardzo chaotyczne, ale romantyczne w swojej prostocie wykonanie ,,singla promującego trasę promującą romantyczny styl życia” z Królem na gitarze. Błażej zaśpiewał z zespołem również ,,Tuż przed północą”, czyli wspólny utwór artystów, który znaleźć można na drugim albumie WKK.

Utwór ,,singiel promujący trasę promującą romantyczny styl życia” na innych koncertach można było (a na pozostałych można nadal) zagrać razem z artystą. Na YouTubie pojawił się nawet szczegółowy tutorial z gitarowymi akordami oraz solówką nagrany przez samego Walusia.

Trasa promująca romantyczny styl życia – o co tak właściwie chodzi?

Trasa promująca romantyczny styl życia została przez artystę ogłoszona (oczywiście w typowy dla niego sposób) już pod koniec sierpnia. Jak sama nazwa wskazuje, ma ona promować romantyczny styl życia. Osobiście uważam, że przekaz ten bardzo ładnie łączy się z poezją śpiewaną na petardzie. Pierwotnie trasa miała obejmować 8 miast, później jednak swoim romantyzmem ogarnęła jeszcze kolejne trzy. Trasa dobiega już jednak ku końcowi.

Koncert w Poznaniu – czy było romantycznie?

Myślę, że sobotni, październikowy wieczór w towarzystwie muzyki serwowanej przez zespół WaluśKraksaKryzys można zaliczyć do tych romantycznych. Klimatu dodawał tu również wystrój lokalu, czyli Sceny Na Piętrze. Repertuar muzyczny koncertu obejmował utwory z obu płyt artysty, a mianowicie albumu ,,MiłyMłodyCzłowiek” oraz ,,ATAK”. Usłyszeć można było między innymi bardzo eksperymentalne wykonanie piosenki ,,BEZ ZAŁOŻEŃ I ZAMIARÓW”. Atmosfera na koncercie była więc bardzo romantyczna, ale też bardzo swobodna – pomiędzy piosenkami artysta rozmawiał i żartował sobie wspólnie z fanami. Pod koniec występu wokalista zapalił nawet na scenie przyczepione do statywu mikrofonu kadzidełko.

Po zakończeniu głównej części koncertu, motywowany entuzjastycznymi prośbami fanów, zespół powrócił, by zagrać jeszcze dwie piosenki: ,,DziwneDźwięki” oraz ,,ChłopSięTopi”. Z uwagi na godzinę oraz charakter członków zespołu na koniec pojawiła się jeszcze jedna piosenka, a mianowicie ,,Barka”. Widownia śpiewała razem z zespołem, zapalając również latarki w telefonach. Zakończenie koncertu było więc niezwykle romantyczne. W lokalu dostępny do kupienia był także merch artysty, zarówno ten z albumu ,,ATAK”, jak i ten promujący trasę promującą romantyczny styl życia.

Źródło: fot. Julia Biskup

Dodaj komentarz