Głos Sześciu Żon w Teatrze Syrena – zapowiedź spektaklu ,,SIX”

,,SIX” to brytyjski musical z oprawą muzyczną i słowną autorstwa Toby’ego Marlowa i Lucy Moss, który opowiada we współczesny sposób o historii sześciu żon Henryka VIII.

To historia przedstawiona jako popowy koncert, podczas którego każda z żon ma szansę zaprezentować fragment swojej opowieści o życiu u boku felernego króla. Ich celem jest wyłonienie kobiety, która najbardziej cierpiała przez męża. Aż trudno uwierzyć, ale musical stał się światowym hitem i… wkrótce obejrzymy go również w Polsce. 

To wszystko za sprawą warszawskiego Teatru Syrena, który w wakacje 2022 roku ogłosił na swoich social mediach, że pracownicy zakochali się w musicalu ,,SIX’’ i postanowili stworzyć jego polską wersję. 

,,Przygotowujemy polską premierę „SIX”, wielkiego hitu West Endu i Broadwayu. Syrenią inscenizację wyreżyseruje Ewelina Adamska-Porczyk. Musical opowiada o sześciu żonach króla Anglii Henryka VIII.’’ — napisano. 

Zakochani w historycznych spektaklach reżyserowie, pracujący dla Syreny, nie mogli odpuścić takiego hitu. Jak sami przyznali, mają wielką słabość do tego typu musicali, a to niemal zmusiło ich do pracy nad nowym spektaklem. Dodatkowo zwrócili uwagę na to, że to wspaniały przykład zamienienia ,,history’’ w ,,herstory’’ i oddania głosu kobietom, których za życia nikt nie wysłuchał. 

Dzięki zamiłowaniu, które zamieszkało w Teatrze Syrena utwory takie jak ,,Don’t Lose Ur Head’’, ,,Heart of Stone’’ czy ,,Ex-Wives’’ zostaną wysłuchane przez wielu miłośników musicalu, którzy na polską wersję ,,SIX” czekali od 2017 roku, kiedy to powstał sam spektakl. Utworów z niego słuchają tłumy, a jak wskazują liczniki Spotify, niektóre z nich osiągają milionowe odsłuchy. 

Poza muzycznymi hitami nikt nie zapomniał oczywiście również o tańcu. Choreografię do spektaklu ułoży znana z pracy nad ,,Rodziną Addamsów’’ czy ,,Kapitanem Żbikiem i żółtym saturatorze’’ Ewelina Adamska-Porczyk. Kroki, które wymyśli oraz słowa, które pojawią się w scenariuszu przyswoić będą musiały wybrane w otwartym castingu aktorki. Od 9 września 2023 roku na scenie będzie można zobaczyć Olgę Szomańską (Katarzyna Aragońska), Izabelę Pawletko (Anna Boleyn), Martę Burdynowicz (Jane Seymour), Małgorzatę Chruściel (Anna z Kleve), Annę Terpiłowską (Katarzyna Howard), Natalię Kujawę (Katarzyna Parr), Agnieszkę Rose (Katarzyna Aragońska/Jane Seymour), Martę Skrzypczyńską (Anna z Kleave/Katarzyna Parr) oraz Aleksandrę Gotowicką (Anna Boleyn/Katarzyna Parr).

Co ciekawe, pojawienie się Aleksandry Gotowickiej i Małgorzaty Chruściel w dwugodzinnym spektaklu może być strzałem w dziesiątkę, bo obie panie wcześniej odgrywały rolę królowych w tłumaczeniach Studia Accantus na YouTubie. Kanał ten zajmuje się od 2012 roku tłumaczeniami piosenek z zagranicznych musicali oraz filmów animowanych i cieszy się niezwykle dużą popularnością, co może spowodować, że w Syrenie pojawią się prawdziwe tłumy… 

Pozostaje jedynie czekać do września kolejnego roku, kupić bilety i dać się porwać prawdziwemu popowemu show, które zgotują nam mściwe byłe żony! 

Dodaj komentarz