Brytyjskie drzewo genealogiczne

Choć rodzina królewska zawsze wzbudzała wiele emocji, to po ostatnich wydarzeniach związanych ze śmiercią monarchini – Elżbiety II, w sieci jeszcze bardziej rozgorzało. Ciekawostki, ukrywane dotychczas fakty, przemowy czy filmy z różnymi członkami tej rodziny pokazują ich mniej znaną twarz. Jest tego ostatnio tyle, że zwyczajnie można się pogubić. Właściwie, kto jest kim w tej rodzinie, jakie łączą ich koneksje i kto czym się wsławił?

Pierwsza linia

Skupiając się na zmarłej 8 września Królowej Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, pozostawiła ona po sobie wielu potomków. Razem z mężem tworzyła zgrany duet przez ponad siedemdziesiąt lat. Poznali się bardzo szybko, w 1934 roku, na ślubie innej książęcej pary. Pobrali się jednak trzynaście lat później, zapraszając na tę uroczystość najznakomitsze osobistości. Para doczekała się czterech potomków – trzech synów i jednej córki. Najstarszy – Karol, właśnie został mianowany nowym królem Wielkiej Brytanii. To z nim wiążą się dość spore kontrowersje. Wielu przewidywało, że z tego względu nie podejmie się tej znaczącej roli i abdykuje przed objęciem urzędu. Wszystko przez nie do końca wyjaśnione okoliczności śmierci jego byłej żony, tak uwielbianej przez tłumy Diany oraz początek znajomości z drugą wybranką – Camillą. Skandal, który wówczas wybuchł, był związany z ujawnieniem treści ich prywatnych rozmów i nazywany przez media Camillagate. Wszystko spotęgował zdecydowanie serial ,,The Crown”, gdzie w ostatnim dostępnym sezonie twórcy zdecydowali się na rozgrzebanie tych skrzętnie ukrywanych faktów, z pewnością dodając od siebie wiele pikanterii.

Kolejne z dzieci to Anna, która ma na swoim koncie rozwód oraz… sprawę sądową. Co równie ciekawe, w 1974 roku podjęto próbę porwania księżniczki, postrzelono przy tym jej ochroniarza, kierowcę oraz dziennikarza. Drugi z kolei syn królowej – Andrzej, w 2019 roku wycofał się z życia publicznego tuż po udzieleniu wywiadu na temat swojej znajomości z Jeffreyem Epsteinem. Więcej o tej podejrzanej koneksji można dowiedzieć z dokumentu stworzonego przez Netflixa pt. ,,Jeffrey Epstein: Obrzydliwie bogaty”. Wcześniej wiele mówiło się też o jego domniemanym konflikcie z najstarszym bratem, miało pójść o tytuły hrabiowskie dla córek Andrzeja. Najmłodszy potomek Elżbiety II i Filipa – Edward wydaje się najmniej medialnym z dzieci, zrezygnował nawet z wystawnego ślubu ponad 20 lat temu. 

Kolejni członkowie

Obecny król Wielkiej Brytanii doczekał się dwójki synów ze swoją pierwszą żoną – Dianą. Mężczyźni są zdecydowanie najbardziej medialnymi wnukami zmarłej Elżbiety II, to o nich media rozpisują się najczęściej. Starszy – William, stał się właśnie pierwszą osobą w kolejce do tronu. W tym roku minęło jedenaście lat od wystawnego ślubu z Kate Middleton transmitowanego w telewizji przez wiele krajów z całego świata. Para posiada trójkę dzieci – George’a, Charlotte i Louisa.

Brat Williama – Harry, wraz z żoną Meghan 31 marca 2020 roku zrezygnował z pełnienia oficjalnych funkcji w rodzinie królewskiej, a niecały rok później utracił swoje patronaty i rangi wojskowe. Co więcej, para udzieliła głośnego wywiadu dla Oprah Winfrey, podpisała umowy z Netflixem na realizację serii programów rodzinnych oraz wzięła udział w sesjach zdjęciowych dla magazynów. Nie cichną również głosy o konfliktach pary z członkami rodziny królewskiej, które rozbrzmiały jeszcze bardziej w ostatnich dniach. Harry i Meghan dwójkę swoich dzieci wychowują obecnie w Stanach Zjednoczonych.

Dzieci księżniczki Anny – Philip i Zara, nie noszą tytułów, przez co formalnie nie należą do rodziny królewskiej. Ich matka wyraziła takie życzenie już przed pierwszym ślubem. Następny syn Elżbiety II – Andrzej, również doczekał się dwójki dzieci – Beatrice i Eugenie. Jest również kolejną osobą z rodziny królewskiej, która ma na swoim koncie rozwód. Najmłodszy, Edward, jest ojcem kolejnej dwójki – Louise i Jamesa. Choć cała rodzina królewska jest z pewnością medialna, to nie da się ukryć, że rodzina najstarszego syna jest tą najbardziej komentowaną w mediach. Popularności przysporzyło jej dodatkowo odejście Harrego i jego żony z rodziny królewskiej oraz ich medialne podboje. 

Nietrudno zainteresować się tak złożonym tworem jakim jest Royal Family. Choć na świecie pozostało jeszcze kilka monarchii, to ta zdecydowanie jest tą wyróżniającą się. Ich działalność medialna oraz produkcje takie jak ,,The Crown” przysparzają im kolejne rzesze fanów, którzy z zaciekawieniem śledzą każdy krok członków, analizują ich wypowiedzi i wypatrują przeróżnych znaków nawet w najmniejszych gestach.

Dodaj komentarz