Wielki powrót Wielkiej Gali

17 maja po dwóch latach wreszcie powróciła Wielka Gala WNPiD, podczas której zostały rozdane nagrody dla wykładowców oraz pracowników uczelni.

W tym roku podczas VII edycji rozdano je w ośmiu kategoriach. Głosy można było oddawać przez formularz udostępniony na Facebooku wydziału do 20 kwietnia.

Pomysłodawcami gali byli studenci politologii, którzy kilka lat temu zorganizowali pierwszą edycję w ramach swojego kierunku. Pomysł jednak okazał się tak trafiony, że władze wydziału postanowiły poszerzyć ją, aby objęła cały wydział.

Tegoroczną galę rozpoczęła przemowa dziekana wydziału prof. Andrzeja Stelmacha, który podczas niej przywitał wszystkich i wyraził swoje zadowolenie wynikające z powrotu gali. Następnie wyświetlony został przygotowany przez grupę studentów z kierunku produkcja audiowizualna teledysk wraz z autorskim tekstem do piosenki „Pierwszy raz jak sięga pamięć” z filmu „Kraina lodu”. 

Pomiędzy wręczaniem nagród studenci oraz pracownicy wydziału oglądali przerywniki muzyczne, oraz mogli wziąć udział w licytacjach przygotowanych przez Koło Naukowe Polityki Ekonomicznej i Społecznej. Środki zebrane podczas licytacji zostały przekazane na rzecz stowarzyszenia Warto Razem, które pomaga ofiarom wojny w Ukrainie. Licytacje prowadził uwielbiany przez studentów doktor Norbert Gill, który swoim poczuciem humoru zarażał całą publiczność. 

Na zakończenie gali wystąpiła Marianna Świękała z piosenką „Kolorowy wiatr”, do której słowa zmodyfikowała na potrzeby gali Oliwia Szeląg. Po zakończeniu oficjalnej części, na studentów czekało afterparty, na którym zagrał DJ. Studenci mogli robić zdjęcia w foto budce i na czerwonym dywanie.

W rozmowie z prodziekanem ds. studenckich prof. Szymonem Ossowskim dowiedziałam się, że przygotowywanie gali trwało zwykle około 6 miesięcy, jednak w tym roku organizatorzy mieli na to tylko 2 miesiące. Pośpiech związany był z trwającą pandemią, która postawiła pod znakiem zapytania to, czy gala w tym roku się w ogóle odbędzie. Krótsze niż zwykle przygotowania nie sprawiły jednak, że gala straciła na jakości. Organizatorzy dali z siebie wszystko i gala była magiczna jak co roku.

Oto lista wszystkich laureatów:

Przyjaciel studenta: dr hab. Elżbieta Lesiewicz 

Wydziałowa kosa: dr hab. Dorota Piontek

Niewidzialni bohaterowie: Panie Szataniarki

Doktoranci: mgr Michał Mijalski

Najlepszy dydaktyk: dr Krzysztof Duda

Ikona stylu: dr Rafał Kamprowski

Pasjonat: dr hab. Iwetta Andruszkiewicz

Najzabawniejszy prowadzący: dr Norbert Gill

Dodaj komentarz