UAM zachęca do szczepień. Trzecia dawka czeka na kampusie

Nasza uczelnia kolejny raz organizuje akcję szczepień przeciw koronawirusowi na swoim terenie.

Tym razem preparat można przyjąć w Collegium Biologicum na Morasku. Wszyscy chętni mogą przyjść w dniach 25 i 26 listopada oraz 7 grudnia.

Zaszczepienie jak największej liczby studentów i pracowników od początku jest priorytetem władz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Latem przez cztery dni do uczelnianych punktów przyszło blisko półtora tysiąca osób. Dla większości z nich, o ile termin nie kolidował z wakacyjnym wyjazdem, drugie ukłucie przypadało w lipcu. Minęło zatem blisko pięć miesięcy i część z tych osób może rozglądać się już za szczepieniem przypominającym.

Z punktu szczepień w Collegium Biologicum może skorzystać każda osoba pełnoletnia, także wcześniej niezaszczepiona, czy dopiero po pierwszej dawce. Akcja odbywa się w godzinach od 9 do 15. Na miejscu trzeba wypełnić ankietę i odczekać po zaszczepieniu. W piątek przed budynkiem stanie także mobilny punkt szczepień. Studenci, pracownicy i doktoranci mogą również zapisać się na szczepienie w trzech przychodniach współpracujących z uczelnią: UNIMEDYK, MEDIKOR NZOZ Braniewska oraz MediRaj.

Do szczepień zachęca Rektor UAM. „Dzięki jak najwyższej liczbie zaszczepionych, uda się utrzymać stacjonarne zajęcia na uczelni” – przekonuje prof. Bogumiła Kaniewska. „Uważnie monitorujemy sytuację epidemiologiczną w naszej uczelni i jesteśmy przygotowani na każdy wariant prowadzenia działalności dydaktycznej. Szczęśliwie odnotowujemy pojedyncze przypadki osób podlegających izolacji. Dotychczas nie stwierdzono ogniska zakażeń. Dbajmy na razie o to, by jak najwięcej osób przyjęło szczepionkę” – podkreśla rektor.