Prawdziwy raj dla książkożerców

Poznańskie Targi to atrakcja nie tylko dla mieszkańców, ale również przyjezdnych. Niemalże w każdym tygodniu przez cały rok odbywają się tu różne wydarzenia. Każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. W drugim tygodniu marca (8-10) Poznańskie Targi zamieniły się w miejsce spotkań uczniów i studentów, którzy odwiedzili targi edukacyjne. Równocześnie z tym wydarzeniem miłośnicy książek mogli poznać swoich ulubionych autorów oraz zakupić książki na Poznańskich Targach Książki.

(więcej…)

Czytaj dalejPrawdziwy raj dla książkożerców

Wyścig dwóch koni. „Oppenheimer” i „Biedne istoty” królują na rozdaniu Oscarów

Za nami noc, na którą wszyscy kinomani na świecie czekają jak na Gwiazdkę – jedni z ekscytacją, a inni z ciut mniejszym entuzjazmem. Zwycięzcy tegorocznej gali oscarowej raczej nie okazali się zaskoczeniem, jednak niespodzianek i tak nie brakowało, przede wszystkim dzięki występom na scenie Dolby Theater.

(więcej…)

Czytaj dalejWyścig dwóch koni. „Oppenheimer” i „Biedne istoty” królują na rozdaniu Oscarów

Teatr Kremla – wybory prezydenckie 2024

Federacja Rosyjska jest państwem demokratycznym. Tyle wynika z treści konstytucji kraju. W dniach 15, 16 i 17 marca obywatele ruszą do urn, by wybrać głowę państwa. Kandydatów na stanowisko jest kilku, faworyt tylko jeden. Czy obecny prezydent może czuć się zagrożony?

(więcej…)

Czytaj dalejTeatr Kremla – wybory prezydenckie 2024

W drodze do spełnienia marzeń – wywiad z autorką Anną Zborowską

Niekiedy największą trudnością w życiu bywa po prostu szukanie własnej drogi i walka o marzenia. Takiej bitwy nie bała i nie boi się stoczyć Anna Zborowska – urodzona w Szczecinie autorka opowiadań, która wie, czego oczekuje od życia i dąży wytrwale do wyznaczonego sobie celu: wydać własną powieść i być dumną z siebie jako z twórczyni literatury.

(więcej…)

Czytaj dalejW drodze do spełnienia marzeń – wywiad z autorką Anną Zborowską

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Obiecywali wolność i bezpieczeństwo. Polacy witali ich kwiatami i poczęstunkiem. Uważali ich za wybawicieli i z nadzieją czekali na lepsze jutro. Szybko jednak okazało się, że pomoc w wyzwalaniu kraju z rąk nazistów była jedynie pretekstem do realizacji zupełnie innego celu – kolejnej okupacji. Pojawili się wówczas ludzie, którzy nie zgadzali się z takim obrotem spraw, i to właśnie ich nazywamy „Żołnierzami Wyklętymi”. 

(więcej…)

Czytaj dalejNarodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”