Tom Odell ogłosił swoją największą trasę koncertową!

Znany piosenkarz Tom Odell 27 października ogłosił szczegóły swojej nadchodzącej trasy koncertowej „Black Friday Tour”, która rozpocznie się w marcu 2024 roku.

Ta oczekiwana trasa koncertowa będzie największą w dotychczasowej karierze Toma, obejmie koncerty zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i w innych krajach Europy. Pierwszy koncert odbędzie się w Glasgow 11 marca, a następnie artysta odwiedzi Manchester, Wolverhampton i Londyn, z kulminacyjnym występem w Roundhouse.

Po serii koncertów w Wielkiej Brytanii Tom wyruszy do różnych europejskich miast, w tym do Paryża, Amsterdamu, Berlina, Warszawy i wielu innych. Trasa koncertowa potrwa niecały miesiąc, a w Warszawie Tom Odell pojawi się 27 marca 2024 roku, prezentując swój talent na scenie Torwaru. W trasę z wokalistą wyruszą Sofia Ela, która będzie gościnią na koncertach w Wielkiej Brytanii, oraz Wasia Project, którzy zagrają z artystą w Europie.

Utalentowany piosenkarz

Tom Odell, zdobywca prestiżowych nagród BRIT i Ivor Novello, odnosi imponujące sukcesy przez ponad dekadę. Jego bogata kariera obejmuje pięć uznanych albumów, które przyciągnęły aż dwadzieścia osiem milionów słuchaczy miesięcznie na platformie Spotify. Artysta może również pochwalić się czterema miliardami streamów w trakcie swojej dotychczasowej kariery oraz ośmioma milionami zasięgu na różnych platformach mediów społecznościowych.

Przebojowy utwór Toma, „Another Love” w 2022 roku stał się hitem w mediach społecznościowych, osiągając ponad cztery miliony odtworzeń na platformie TikTok. To przełożyło się na ponad dwa miliardy streamów i umieszczenie utworu w pierwszej dziesiątce oficjalnej brytyjskiej listy przebojów oraz na amerykańskiej liście Hot AC Chart.

Co więcej, piosenka „Another Love” stała się swoistym hymnem w filmach protestacyjnych przeciwko wojnie w Ukrainie, dodając głosu do społecznej dyskusji poprzez silny przekaz muzyczny. Ukraińcy byli tak poruszeni zmysłowością utworu, że w październiku 2022 roku powstał cover piosenki „Another Love” nagrany w studiu przez ukraińskiego wykonawcę ENLEO. Ta wersja piosenki stała się tak popularna, że zauważył ją Tom Odell i jako gest wsparcia narodu ukraińskiego przyznał prawa do bezpłatnego przetłumaczenia utworu.

Wyczekiwany album „Black Friday”

Zapowiadana trasa koncertowa jest następstwem ogłoszenia premiery długo wyczekiwanego, nowego albumu, „Black Friday”, który ukaże się 26 stycznia. Do chwili obecnej Tom Odell podzielił się dwoma utworami z tej płyty, „Somebody else” i „Black Friday”. Chociaż zostały one wydane w październiku, singiel „Black Friday” już zdobył uznanie, zajmując wysokie miejsce na brytyjskiej liście przebojów. To wprowadziło Toma do pierwszej setki najczęściej odtwarzanych artystów na świecie, z imponującymi wynikami – dwoma milionami streamów już pierwszego dnia i aż dwudziestoma milionami streamów do chwili obecnej.

Nadchodzący album „Black Friday” jest wyraźnym sygnałem, że Tom Odell wkroczył w nowy, fascynujący rozdział swojej muzycznej podróży jako piosenkarz, autor tekstów, muzyk i producent. Posługując się nowo odkrytym poczuciem wolności i kreatywnej kontroli, artysta przedstawi hipnotyczny kalejdoskop organicznie skonstruowanych utworów. Te nagrane w jego studiu, z gitarą na kolanach, są rezultatem śpiewania i nagrywania piosenek w autentyczny sposób, z zachowaniem czystości pierwotnej inspiracji. Delikatna perkusja i bas w połączeniu z pięknymi aranżacjami smyczkowymi dodają całości intymności i tęsknoty, które przewijają się przez cały album. „Black Friday” zapowiada się jako znakomity powrót dla długotrwałych fanów Toma Odella, jednocześnie zdobywając nowe grono miłośników.

Są już założenia, że będzie to największa i najbardziej udana trasa koncertowa w dotychczasowej karierze Toma Odella. Nie ma w tym nic dziwnego, bo w większości miast wszystkie bilety są już wyprzedane, w związku z czym piosenkarz zapowiedział trzy dodatkowe koncerty w Dublinie, Halifaxie i Londynie. Tymczasem szczęśliwcy, którzy już kupili bilety, z niecierpliwością czekają na koncerty.

Źródło zdjęcia: empik.com

Dodaj komentarz