Relacja z Wiosennego Pikniku Cosplayowego na Cytadeli

Zdjęcie zostało wykonane na pikniku cosplayowym na Cytadeli w Poznaniu. Przedstawia plener z kocami i elementami, takimi jak plecaki czy napoje. Widoczni są też cosplayerzy i cosplayerki w różnych strojach. W centralnym punkcie znajduje się osoba w niebiesko białym stroju i różowych włosach

22 kwietnia 2023 roku na terenie Rosarium w Parku Cytadela w Poznaniu odbył się Wiosenny Piknik Cosplayowy. Był to mały event, na którym pojawić mógł się każdy cosplayer z Poznania i okolic. Organizatorzy zadbali o różne atrakcje dla uczestników.

Poznań od zawsze słynie z różnorakich eventów, które bardzo często odbywają się na poznańskich targach. Największym z nich jest Pyrkon, który już za niecałe dwa miesiące będzie miał swoją kolejną edycję. Poza Pyrkonem kolejnym dużym eventem, który odbywa się na terenie Poznania jest Hikari. To właśnie organizatorzy Hikari wraz z kilkoma innymi osobami stali za zorganizowaniem pikniku.

Piknik?

Jakkolwiek może się to wydawać dziwne, Wiosenny Piknik Cosplayowy był przede wszystkim… piknikiem. Każdy z uczestników przywiózł swój koc, przekąski oraz cosplay –  w większości przypadków były to uproszczone stroje. W pikniku wzięły udział głównie osoby z Poznania i okolic, ale nie zabrakło również uczestników, którzy przyjechali z innych województw. Wydarzenie to było idealną okazją do spotkania się w gronie znajomych oraz osób, które dzielą tę samą pasję. Dodatkowo pogoda była wręcz idealna, w końcu można było poczuć wiosnę.

Część uczestników wzięła ze sobą gry planszowe oraz karciane. Organizatorzy zadbali o herbatę dla uczestników, a w ramach integracji zaproszono wszystkich do wspólnego tańca – belgijki.

Odczucia

Moje odczucia po wzięciu udziału w Wiosennym Pikniku Cosplayerów są mieszane. Pomimo tego, że jeżdżę na różne konwenty odbywające się w całej Polsce, to był mój pierwszy raz, gdy wzięłam udział w tak luźno zorganizowanym wydarzeniu w tematyce cosplayu. Szczerze mówiąc nie wiedziałam czego się spodziewać, ani czego oczekiwać po tego typu evencie.  Spędziłam bardzo miło czas, jednakże zawsze jest jakieś ale.

Dla mnie zdecydowanie największą wadą był wybór miejsca na zorganizowanie wydarzenia, zwłaszcza przy takiej pogodzie. W Rosarium jest bardzo mało drzew, które dawałyby odpowiedni cień, tak bardzo upragniony w taką pogodę. Całe szczęście było to tylko 20, a nie 30 stopni. Nie przypadł mi do gustu również wybór daty. W tym samym czasie na Cytadeli odbywały się inne wydarzenia. Z tego powodu były tłumy ludzi. Mimo wszystko, jeśli w tym lub przyszłym roku ponownie zostanie zorganizowany Piknik Cosplayowy, na pewno się na nim pojawię.

Źródło zdjęcia: Olga Michalska

Dodaj komentarz