Madeleine – kobieta o wielu życiach. Recenzja filmu „Sekret Madeleine Collins”

Czy można mieć więcej żyć? Okazuje się, że tak. Może nie tyle żyć, co tożsamości. Udowodniła to bohaterka francuskiego filmu wyreżyserowanego przez Antoine Barraud „Sekret Madeleine Collins”.

Tajemnicza kobieta


Przedstawienie głównej postaci będzie nieco utrudnione. Judith, Margot czy Madeleine? To pytanie pojawi się w głowie każdego widza w trakcie oglądania. Oczywiście nie będę zdradzać prawdziwej tożsamości protagonistki. O tym będzie można się przekonać, decydując się na seans.
Życie głównej postaci z pozoru jest normalne. Poznajemy ją jako żonę Abdela i matkę małej dziewczynki, z którymi mieszka w Szwajcarii. Późnej zaś okazuje się, że kobieta jest nie tylko żoną Abdela, ale również Melvila, z którym mieszka we Francji i ma dwóch synów. Momentem, który prowadzi do serii tajemniczych zdarzeń i braku kontroli jest rozmowa z Abdelem, który prosi żonę, aby ta nie wyjeżdżała tak często zawodowo, ponieważ córka tęskni. Dla niego również to było trudne. Nie chciał takiego życia. Protagonistka pracowała jako tłumaczka i w związku z tym często wyjeżdżała. To pozwalało jej na prowadzenie podwójnego życia…

Aktorska perełka


Główna rolę otrzymała aktorka Virginie Efira, która dodała uroku granej przez siebie postaci. Efira w sposób subtelny zadbała o to, żeby pokazać emocje towarzyszące bohaterce. Udowodniła, że jeżeli chodzi o grę aktorska, siła tkwi w prostocie. Niewątpliwie wybór Virginie był znakomity. Aktorka stopniowo wprowadzała odbiorcę w sytuacje, które miały miejsce. To właśnie na jej twarzy była wypisana utrata kontroli bohaterki nad swoim życiem. Co do reszty aktorów nie mam zastrzeżeń, jednakże ich gra aktorska nie była tak godna uwagi jak praca, którą wykonała Virginie Efira.


Produkcja nie należy do najwspanialszych czy najwybitniejszych, jednakże jest idealnym filmem dla osób, które na ekranie lubią obserwować tajemnicę, która stopniowo zostaje odkrywana. Poza tym można poczuć dreszczyk emocji, a nawet w pewnym momencie podczas oglądania zupełnie zgubić się w fabule i mieć mętlik w głowie. Kim jest właściwie główna bohaterka? Szczególnie zachęcam do obejrzenia osoby, które cenią dobre thrillery, skrywające mroczne sekrety.

Dodaj komentarz