Spotkania Pokoleń na WNPiD

Spotkania międzypokoleniowe to idealna okazja do podzielenia się poglądami, zaobserwowania różnic, jakie powstały na przestrzeni lat oraz stworzenia idealnego miejsca na wymianę zdań. Taka konfrontacja pokoleń odbędzie się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa już 2 grudnia 2022 roku.

Krótko o wydarzeniu

Główny cel wydarzenia to wyżej wspomniana wymiana zdań między pokoleniami. Podczas programu nie zabraknie również uhonorowania osób, które najdłużej działają na rzecz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, czyli seniorów angażujących się w życie uczelni na przełomie 1956 roku. W planach wydarzenia możemy również znaleźć informację o dwóch debatach panelowych oraz dwóch wystawach.

Inspirujące rozmowy jako część wydarzenia

Pierwsza z wcześniej wspomnianych rozmów odbędzie się o godzinie 11:00, a jej temat przewodni to „Kontestacja polityczna – zorganizowana opozycja studencka w Poznaniu”. O godzinie 14:00 natomiast rozpocznie się debata pod hasłem „Kontestacja artystyczna czyli niegrzeczne dziewczyny i niegrzeczni chłopcy”.

Wydarzenie jest okazją dla studentów, by pozyskać wiedzę, wymienić poglądy oraz doświadczenia z seniorami, którzy są absolwentami poznańskich uczelni. Konwersacje pomiędzy uczestnikami urozmaicać będą wspomnienia z lat 1956-1989 oraz analiza działań opozycji studenckiej w tych czasach.

Zwiedzając świat oczami przeszłości

Na wydarzeniu nie zabraknie również wernisaży. Pierwszy z nich odbędzie się pod nazwą „Przeszłość zerwana z murów miasta…, kultura studencka Poznania 1956-1989…, plakaty”, natomiast drugi dotyczyć będzie tematu „Opozycyjna aktywność kulturalno-polityczna studentów Poznania w latach osiemdziesiątych”.

Dodatkowo podczas trwania wydarzenia udostępniony zostanie bufet profesorki. To rozwiązanie umożliwi swobodną konwersację pomiędzy uczestnikami spotkania. Na zakończenie konferencji odbędzie się koncert piosenek niezależnych, gdzie zaprezentowane zostaną m.in. utwory Antoniny Krzysztoń, Jacka Kaczmarskiego, archiwalne fotografie oraz plakaty. Ta część artystyczna jest przygotowana przez studentów UAM. Scenariuszem i reżyserią zajęły się Oliwia Szeląg i Monika Lisiak, za aranżację utworów odpowiedzialna była Urszula Kaczmarczyk, natomiast konsultacja merytoryczna odbywała się pod przewodnictwem prof. Dominiki Narożna oraz prof. Krzysztofa Gajdy. 

Organizatorami wydarzenia są Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, PPNT Fundacja UAM, Muzeum UAM i Stowarzyszenie Absolwentów UAM oraz Fundacja na Rzecz Integracji Środowiska Uniwersyteckiego w Poznaniu „Jeden Uniwersytet”. 

Wydarzenie jest bezpłatne, a dodatkowo uczestnicy mogą liczyć na pamiątkowe upominki pod warunkiem zgłoszenia udziału i potwierdzenia obecności do dnia 27 listopada br. w sekretariacie konferencji: Fundacja na rzecz Integracji Środowiska Akademickiego „Jeden Uniwersytet” (Fundacja Jeden Uniwersytet), e-mail: biuro@1uniwersytet.pl, tel.: 697007057.

Źródło zdjęcia: facebook.com

Dodaj komentarz