Jak wykreować świąteczny nastrój w domu? Oto proste sposoby

Nadszedł pierwszy miesiąc zimy, a Boże Narodzenie jest tuż za rogiem. 

Co jest najważniejsze w święcie? Oczywiście jego przedsmak. Wcale nie trzeba czekać, aż nadejdzie, aby móc stworzyć sobie świąteczny nastrój i się nim cieszyć. 

Jako dziecko wszyscy czekali na święta w zimie, jak na coś bardzo jasnego i ważnego, a teraz od wielu osób można usłyszeć: „jakoś te święta nie są odczuwalne”, „brakuje nastroju” i wtedy pojawia się pytanie — czy da się to naprawić? Wszystko jest bardzo proste. Nie musisz czekać na wróżkę, która zorganizuje Ci prawdziwe święto, możesz stworzyć przytulność, domową i świąteczną atmosferę własnymi rękami i z dostępnych przedmiotów.

Zjawiskowa choinka
Aby złapać świąteczny nastrój, najlepiej przygotować się do święta, zanim nadejdzie, bo to nie samo święto, ale przygotowywanie się do niego daje nam poczucie czegoś radosnego. Dlatego pierwszą rzeczą, która powinna pojawić się na Twojej liście tworzenia świątecznej atmosfery, jest choinka. Choinka to symbol Świąt Bożego Narodzenia i bez niej trudno wyobrazić sobie to święto, zwłaszcza jeśli w Twoim domu pojawi się prawdziwa, dopiero ścięta, pachnąca zimowym lasem. Ale prawdziwa choinka często stwarza drobne problemy, zwłaszcza gdy zaczyna się kruszyć, więc wielu znajduje alternatywę i zastępuje ją sztucznym drzewkiem. Ta opcja również nie jest zła, ale o wiele przyjemniej jest czuć świeży świerkowy zapach. Najczęściej dekorujemy choinkę w ostatnich dniach przed świętami i nawet nie mamy czasu nacieszyć się jej obecnością, dlatego najlepiej postawić choinkę w połowie, a nawet na początku grudnia. I nawet nie myśl o tym, żeby jej nie ubrać. Użyj ozdób choinkowych, girland, światełek.

Dodanie blasku

Sklepy są już wypełnione świątecznymi dekoracjami, obok których nie sposób przejść obojętnie: brokaty, girlandy, światełka, na których widok podnoszą się oczy. Ozdoby i girlandy to główny atrybut świąt Bożego Narodzenia, które pomogą stworzyć magiczną atmosferę w domu i dodać świątecznej nuty. Girlandy możesz powiesić w dowolnym miejscu: na oknach, udekorować nimi łóżko, możesz też ozdobić swoje biurko lub lustro. Jeśli nie stać Cię na ozdoby sklepowe i nie chcesz bez nich pozostać, możesz wykonać je samodzielnie, z folii lub błyszczącego papieru. Tworząc ozdoby samodzielnie, nawet nie zauważysz, jak zaczniesz podśpiewywać kolędy. 

Wprowadzenie świątecznego zapachu

Co to za święta bez migoczących świec? Świece zapachowe o zapachu cynamonu, pieczonych ciasteczek, mroźnego poranka czy nuty imbiru stworzą ciepło w domu i dadzą poczucie tajemniczości i magii. Świetnym pomysłem jest postawienie dwóch prawdziwych gałązek cynamonu obok świecy cynamonowej, to nie tylko wygląda pięknie, ale źródło aromatu będzie wydawało się być bardziej naturalne. Świece zapalaj nie tylko po zmroku, nawet w ciągu dnia mogą nadać domowi świąteczną powagę. 

Odświeżenie wnętrza na sezon

Przyozdób swój pokój poduszkami dekoracyjnymi o tematyce świątecznej i ciepłym pluszowym kocem. Zajrzyj do swojego kredensu i wybierz tylko te naczynia, które wyglądają świątecznie. Dzianinowe szaliki i swetry zostaw na widoku, sama ich obecność stworzy zimową atmosferę. Zwróć uwagę na swoją ścianę, usuń na chwilę letnie plakaty i powieś obrazy, które oddają świąteczną atmosferę, a nawet udekoruj je światłami. Dodaj trochę przyrody i użyj gałązek świerkowych jako dekoracji. Umieść je na stole, w koszu lub utkaj wieniec, aby ozdobić drzwi wejściowe.

Maraton świątecznych filmów i hitów muzycznych

Spędź wieczór wraz z ulubionymi filmami bożonarodzeniowymi, posłuchaj starych piosenek i podśpiewuj. Takie słynne hity jak I’ll Be Home for Christmas, Silent Night Holy Night, O Come, All Ye Faithful zawsze wprowadzają w świąteczny nastrój. Nie zniechęcaj się, jeśli nie masz ani słuchu, ani głosu, bo śpiewasz tylko dla swojej własnej przyjemności. 

Świąteczne przysmaki

Pachnące słodkości od dawna stały się symbolem świąt. Przepisów na wypieki jest wiele, ale najważniejsze jest, aby po całym domu roznosił się pikantny zapach imbiru i świeżych wypieków. Nie ma znaczenia, czy wcześniej piekłeś ciasteczka, czy nie, znajdź łatwy przepis i do dzieła! Po zimowym spacerze pociesz siebie i swoich bliskich ugotowanym grzańcem, który jest uważany za zimowy napój i symbolizuje Boże Narodzenie. No i nie mniej ważny element do stworzenia świątecznego nastroju to oczywiście mandarynki, wystarczy kupić niewiele, aby poczuć atmosferę Świąt.Jak widać, nie trzeba wiele wysiłku, aby stworzyć świąteczny nastrój i przytulność w domu. Najważniejsze, żeby robić to z radością i wielkim pragnieniem, bo święta przychodzą tam, gdzie się na nie czeka.

Dodaj komentarz