Podróż ogrodem czarów

W wielu polskich miastach, w tym w Poznaniu, Lumina Park rozpoczął kolejny sezon świetlnej magii. Tematem tegorocznej wystawy w Ogrodzie Dendrologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu jest słynna na całym świecie bajka Lewisa Carrolla „Alicja w Krainie Czarów”. Multimedialne świetlne efekty wprowadzą każdego w świat magii i czarów.

Park Iluminacji to multimedialny spacer przez czarującą krainę stworzoną za pomocą światła, dźwięku oraz narracji. W Poznaniu Lumina Park powstaje od 2021 roku, zmieniając tematykę i instalację co roku. W tym roku, goście parku mogą spełnić swoje dziecięce, marzenie wchodząc do bajki i stając się na chwilę Alicją. Każdy zwiedzający ma możliwość doświadczyć te same przygody, co bohaterowie powieści Carrolla, zanurzając się w atmosferze czarów.

Magiczna ścieżka

Magia zaczyna się już od samego początku, kiedy gości parku wita spieszący się do swojej nory Biały Królik. Podążając za nim, trafiamy do świata wyobraźni, gdzie można spotkać rozświetlone postaci z bajki oraz różne magiczne rzeczy.

Na zwiedzających czeka ogród, gdzie kwitną kwiaty, nie zwyczajne, a chichoczące. Różowe, żółte, niebieskie — zachwycają swoją urodą i śmiechem. A spośród nich wyłania się tajemniczy uśmiech, unoszący się w powietrzu samodzielnie, jeszcze zanim pojawi się jego właściciel — Kot z Cheshire. Znika i pojawia się, jakby rozpuszczał się w świetle i cieniach. Idąc dalej, natrafisz na jedwabnika siedzącego w gęstej sieci, wykonującego magiczne pieśni, które kołyszą świadomość. A oto i Czerwona Królowa — majestatyczna, dumna, obok niej unoszą się różowe flamingi, wyginające się w niesamowitych pozach. Bliżej wyjścia wita czarująca instalacja z zegarem, która prowadzi na spotkanie z niezapomnianym Kapelusznikiem.  

Nie tylko światło

Spacer Lumina Parkiem to nie tylko światło, klimatyczna muzyka i pasjonujące opowieści. To także spotkanie ze sztuką! W tym roku w świecie Alicji, w Ogrodzie Czarów przedstawiono dorobek europejskich artystów, między innymi dzieła „Tulipany”, „Kwiaty Zła”, „Ogień” i „Nietoperze” autorstwa Jarosława Koziary, „Maski” Marty Mulawej oraz inne. To niezwykłe instalacje artystyczne, a światło gra w nich główną rolę, zapewniając atmosferę tajemnicy połączonej z niezwykłymi odczuciami na poziomie wielu zmysłów.

Odwiedzając Lumina Park, można odnieść wrażenie, że to prawdziwa Kraina Czarów, która otwiera swoje skarby, zapraszając do świata, gdzie wszystko jest możliwe, a najważniejsze to wierzyć w swoją własną fantazję.

Autorka zdjęcia: Nataliia Borodkina

19 listopada 2024

Informacje i publicystyka

Poznań dostał skrzydeł

W ubiegłą niedzielę w Poznaniu odbyła się dwunasta edycja biegu Wings for Life World Run. Wydarzenie odbyło się w tym samym momencie na całym świecie

Czytaj dalej »
Bogactwo (na obrazku pieniędzy)
Lifestyle

Co to znaczy być bogatym?

Bogactwo od zawsze kojarzyło się ludziom z pieniędzmi. Były i są one walutą. Służą głównie do nabywania tego, co niezbędne, poprzez dokonanie zakupu. Pytanie, jakie

Czytaj dalej »